Makijaż

Makijaż permanentny to upiększanie, poprawianie i korygowanie niedoskonałości oraz kamuflowanie wad urody. Zadaniem makijażu korekcyjnego jest naturalne podkreślenie urody z zachowaniem harmonii z naturalnym wyglądem więc należy dokładnie dopasować barwę, odcień i intensywność pigmentu w taki sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu. Pigmenty zostają osadzone w przestrzeni międzykomórkowej
i utrzymują się tam w sposób widoczny ok. 3 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnieniu. Tuż po zabiegu pigment w skórze jest ciemniejszy, a po kilku dniach blednie o około 40-50%. W zależności od rozległości makijaż permanentny może trwać od 60 minut do 3 godzin. W ciągu kilku dni po zabiegu makijaż ulega rozjaśnieniu i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie – korekta. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać – jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny – linergistkę.

Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

Efekt końcowy jest widoczny po miesiącu. Wpływ na trwałość makijażu ma jednak wiele czynników, z których najistotniejszym jest układ odpornościowy Klientki. Trwałość makijażu zmniejszają również czynniki, które przyspieszają proces odnowy na działanie promieni słonecznych. U Klientek w starszym wieku proces regeneracji komórek jest wolniejszy i dzięki temu makijaż utrzymuje się dłużej.

Makijaż permanentny w szczególności dla osób:

  • pozbawionych brwi i rzęs np. po chemioterapii
  • które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody
  • są uczulone na kolorowe kosmetyki
  • mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta
  • które nie malują się, a chcą wyglądać piękniej 

 

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

  • przyjmowanie leków sterydowych
  • infekcja
  • łuszczyca
  • cukrzyca
  • ciąża

Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciw wirusowe. W cenę zabiegu wliczona jest druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Makijaż permanentny to przede wszystkim dążenie do doskonałości, wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy i najważniejsze- widoczny efekt.

Chcesz zarezerwować termin?

Skorzystaj z naszego systemu rezerwacjiMasz pytania?

Napisz do nas!