IPL+RF

IPL to najnowocześniejsze urządzenie wykorzystywane do leczenia za pomocą światłoterapii. Prawdziwie prostokątny impuls światła, które wykorzystuje aparat świadczy o jego niezwykłej skuteczności. Podczas wykonywania zabiegu IPL  rozkład energii jest jednakowy, dzięki czemu urządzenie działa kompleksowo na wiele problemów skórnych. Aparat ma także większą niż inne systemy IPL prędkość przetwarzania, dlatego zabieg wykonywany jest znacznie szybciej. 

Wskazania IPL:

  • epilacja (depilacja)
  • naskórkowe i skórne zmiany 
  • barwnikowe
  • zmiany naczyniowe
  • trądzik zapalny
  • fotoodmładzanie skóry
  • powiekszone pory
  • trądzik różowaty
  • rumień pospolity
  • teleangiektazje
  • melazma

 

Depilacja laserowa-fotoepilacja

Fotoepilacja przy użyciu światła IPL to zabieg polegający na trwałym usunięciu owłosienia. Do usuwania włosów wykorzystywana jest energia świetlna, która podczas wykonywania zabiegu zamienia się w energię cieplną. Musimy pamiętać, że jedynie włos w stanie wzrostu – anagenu, reaguje na światło lasera. Dzieje się tak, ponieważ tylko wtedy odległość między opuszką, a brodawką włosa jest na tyle mała, aby obie części mieszka włosowego mogły ulec zniszczeniu.

Aby zabieg przyniósł oczekiwany efekt trzeba wykonać go minimum 4 razy w podobnych odstępach czasu. To wówczas następuje znacząca redukcja owłosienia. Liczbę zabiegów ustala się indywidualnie i jest ona zależna od części ciała na której usuwamy włosy, jego rodzaju, predyspozycji genetycznych, wieku oraz koloru włosa.

 

Zamykanie rozszerzonych naczynek

„Pajączki” czyli rozszerzone naczynia krwionośne pojawiają się najczęściej na twarzy i nogach tworząc cienką siatkę rozszerzonych żyłek. Na powstanie teleangiektazji ma wpływ wiele czynników, m.in. ciąża, predyspozycje genetyczne, antykoncepcja hormonalne, otyłość czy niska aktywność ruchowa.

Zamykanie naczynek krwionośnych laserem IPL to jedna z najskuteczniejszych metod w medycynie estetycznej. Pod wpływem światła laser zamyka zmiany naczyniowe – pajączki, naczyniaki oraz objawy trądziku różowatego. Podczas zabiegu, energia pochodząca ze światła wychwytywana jest przez hemoglobinę. Wydzielana jest wówczas energia cieplna – pod jej wpływem krew ulega podgrzaniu i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego.

Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny, nie niesie za sobą ryzyka infekcji i powikłań. Pacjent podczas zabiegu odczuwa jedynie lekkie pieczenie. Skutki uboczne to pojawienie się obrzęku lub rumienia, gdy usuwane naczynko było duże. Zazwyczaj znikają one po kilku godzinach. W celu uzyskania pełnej skuteczności terapii, pacjent powinien poddać się serii zabiegów (zazwyczaj od 1 do 5) wykonywanych w równych odstępach czasu.

 

Fotoodzmładzanie skóry 

Fotoodmładzenie to wyjątkowo skuteczna metoda regeneracji skóry przy użyciu światła lasera. Zabieg ten jest kuracją uniwersalną – jednocześnie wygładza skórę twarzy, likwiduje drobne zmarszczki przebarwienia posłoneczne, piegi, rumień twarzy, rozszerzone pory i poprawia ogólną fakturę skóry twarzy.

Podczas zabiegu urządzenie w tym samym czasie emituje fale światła różnej długości w wielu kierunkach. Dzięki temu światło aparatu Solari może likwidować kilka efektów fotouszkodzeń skóry. Kolejną zaletą fotoodmładzania jest to, że pacjent już na drugi dzień może wrócić do swoich codziennych zajęć – skóra po zabiegu jest jedynie lekko zaczerwieniona. Dzieje się tak, gdyż jest to zabieg delikatniejszy od peelingów chemicznych i dermabrazji laserowej.

Chcąc osiągnąć najlepszy efekt należy wykonać około 5 zabiegów, jednak rezultaty są widoczne już po 1,2 naświetlaniach. Powinno wykonywać się je co 3-4 tygodnie. Po zakończeniu kuracji zaleca się również wykonywanie zabiegów przypominających, najlepiej raz lub drwa razy w roku. 

Chcesz zarezerwować termin?

Skorzystaj z naszego systemu rezerwacji



Masz pytania?

Napisz do nas!